کاور HPLC PCR ترموسایکلر و خصوصیات آنها

کاور HPLC PCR ترموسایکلر و خصوصیات آنها

ُ

دستگاههای HPLC و PCR  جزو پرتیراژترین دستگاههایی هستند که مشتریان ما جهت آنها درخواست تولید کاور دارند.با هم نگاهی به خصوصیات کاور HPLC PCR ترموسایکلر می‌اندازیم.

ُ

دستگاههای HPLC و PCR  به دلیل حساسیت و قیمت بالای قطعات معمولا در زمان خاموش بودن با کاور محافظ پوشانده می‌شوند.

ُ

ُ

در تولید کاور دستگاه HPLC و  PCR باید به موارد مختلفی همچون مدل دستگاه،نوع آزمایشگاه، سلیقه مسئول فنی آزمایشگاه،شکل هندسی دستگاه،لوله و کابل ها توجه شود.
کاور HPLC ترموسایکلر PCR

کاور HPLC ترموسایکلر PCR

ُ

خصوصیات کاور دستگاه   HPLC و PCR :

کاور(روکش محافظ) دستگاه HPLC(کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا-اچ پی ال سی) و PCR (ترموسایکلر) شامل خصوصیات زیر میشود:

ُ

 1. مدل دستگاه:    مدل دستگاه HPLC و PCR تاثیر بسزایی در نوع متریال و شکل ظاهری کاور دارد.دستگاه HPLC و PCR بر اساس سال تولید شامل مدل های مختلفی است که با مواد شیمیایی گوناگون و شکل ظاهری متفاوت تولید شده اند.

  .
  .
  .

 2. نوع آزمایشگاه: این که دستگاه HPLC و PCR در چه آزمایشگاهی (داروسازی،گیاه پزشکی،دانشگاهی، تحلیلی) است نیز در نوع کاور دستگاه HPLC و PCR تاثیر دارد.در هر آزمایشگاه با مواد شیمیایی متفاوتی کار میشود که این امر در تعیین متریال کاور دستگاه HPLC و PCR تاثیر دارد.

  .
  .
  .

 3. سلیقه مسئول فنی آزمایشگاه: سلیقه مسئول فنی آزمایشگاه و رئیس آزمایشگاه .نیز جزو عوامل تعیین کننده نوع و خصوصیات کاور دستگاه HPLC و PCR است.از جمله اینکه مسئول آزمایشگاه میخواهد دستگاه در زیر کاور دیده بشود یا نه و چه رنگی داشته باشد.

  .
  .
  .

 4. شکل هندسی دستگاه: شکل هندسی دستگاه نیز ماننده عوامل بالا تاثیر بسزایی در خصوصیات کاور دستگاه HPLC و PCR دارد.اینکه چه متعلقاتی به دستگاه متصل است. دستگاه بیشتر برای کدام نوع آزمایش ها استفاده میشود.دستگاههای آزمایشگاهی مکمل چه دستگاههایی هستند؟

  .
  .
  .

 5. لوله و کابل دستگاه: معمولا لوله هایی که به دستگاه HPLC  یا کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا متصل هستند بسیارند.لوله هایی که به مخازن حلال ها متصل هستند.لوله های پمپ دستگاه که باید کاور طوری طراحی شود که مشکلی برای این لوله ها یا ستون HPLC ایجاد نکند.همچنین در دستگاه پی سی آر یا ترمو سایکلر باید به کابل های دستگاه توجه شده. و کاور ترموسایکلر طوری طراحی شود که به راحتی قابل نصب و برداشت باشد.

  .
  .
  .

  مطلب مرتبط:
  لیست کاورهای تجهیزات آزمایشگاهی بهفر
ترموسایکلر و قطعات آن
کارکرد و قطعات دستگاه HPLC کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا
آزمایشگاه دامپزشکی کاور تجهیزات آزمایشگاهی بهفر