کاور تست کشش یونیورسال

کاور تست کشش یونیورسال

ُ

ُ
کاور تست کشش، آزمون کشش،دستگاه کشش سنتام و یا دستگاه کشش یونورسال یکی دیگر از دستگاههای آزمایشگاهی است.که کاربرد زیادی در آزمایشگاههای بتن،آسفالت،پلیمر،کنترل کیفی و… دارد.گروه تولیدی بهفر تولید کننده کاور تست کشش یونیورسال می‌باشد.جهت مشاوره لطفا با ما تماس بگیرید.

ُ

ُ

ُ

این مطلب ترجمه ای از مقاله سایت آدمت است

ُ
قبل از شروع، باید اصطلاحات را مورد بحث قرار دهیم. ما از انواع اصطلاحات در صنعت که برای اشاره به UTM استفاده می شود تعجب کرده ایم. رایج‌ترین آنها «تستر کشش»، «تستر فشار» و «تستر خم» هستند. همچنین UTMهایی وجود دارند که قابلیت‌های خود را از دست داده‌اند یا در بخش خاصی به بازار عرضه شده‌اند که منجر به توسعه نام‌های تخصصی مانند «تجزیه‌کننده بافت» برای مواد غذایی، «تست‌گر فشرده‌سازی بار بالا» برای بسته‌بندی و لوله، و «تستر پوست» شده است. برای چسب ها، نوارها و برچسب ها. امروزه یک UTM می تواند تمام این تست ها و موارد دیگر را انجام دهد. UTM یک ابزار چند منظوره عالی برای آزمایشگاه تحقیق و توسعه یا بخش QC است. به زبان ساده، در اینجا چند نمونه از کارهایی که یک UTM می تواند انجام دهد آورده شده است:

ُ

ُ

تست کشش: یک تکه از هر چیزی را روی هر یک از انتهای آن ببندید و آن را از هم جدا کنید تا شکسته شود. این نشان می دهد که چقدر قوی است (استحکام کششی) چقدر کشش است (ازدیاد طول) و چقدر سفت است (مدول کششی).
تست فشرده سازی: دقیقا برعکس تست کشش. این جایی است که شما یک جسم را بین دو صفحه تراز فشرده می کنید تا زمانی که به یک بار یا فاصله معین رسیده یا محصول شکسته شود. اندازه‌گیری‌های معمولی عبارتند از حداکثر نیروی تحمل‌شده قبل از شکست (نیروی فشاری)، یا بار در جابجایی (یعنی ۵۵ پوند در فشرده‌سازی ۱ اینچی)، یا جابجایی در بار (یعنی ۰٫۲۸ اینچ فشار در ۲۰ پوند نیرو).

ُ

ُ

ُ

کاور تست کشش یونیورسال

کاور تست کشش یونیورسال

ُ

کاور تست کشش – تست فشرده سازی

تست لایه برداری: مشابه تست کششی. با این حال، به جای جدا کردن یک تکه، دو ماده را که به هم چسبیده اند جدا می کنید. در این آزمایش، یک گیره شما یک ماده را نگه می دارد و گیره دیگر مواد دیگر را نگه می دارد. سپس آنها را برای چند اینچ از هم جدا کنید. نیرو در طول آزمایش تا ۱۰۰۰ بار در ثانیه اندازه‌گیری می‌شود و میانگین تمام خوانش‌های نیرو به‌عنوان «میانگین نیروی لایه‌برداری» گزارش می‌شود.

ُ

ُ

تست لایه برداری

تست خم: این یک تست فشرده‌سازی است که در آن می‌توانید طولی از ماده را با پوشاندن آن روی دو تکیه‌گاه در هر انتها نگه دارید. هیچ چیزی از قسمت میانی زیر آن پشتیبانی نمی کند. سپس از بالا مستقیماً در وسط دهانه مواد فشار دهید تا مواد پشتیبان شکسته شود یا به فاصله مشخصی برسد. این آزمایش میزان استحکام مواد در خمش (استحکام خمشی) و سختی آن (مدول خمشی) را اندازه گیری می کند.
تست خم در حال انجام است

ُ

ُ

تست سوراخ کردن

 در این آزمایش شما یک بخش دایره ای از مواد را در اطراف محیط آن محکم می کنید. سپس از بالا پایین می آیید و مواد را با “پنچر پروب” فشار می دهید تا مواد سوراخ شود. نیرویی که محصول می شکند “مقاومت سوراخ” نامیده می شود.

ُ

ُ

ُ

کاور دستگاه تست کشش ۱۵ تن سنتام(SANTAM)
کاور دستگاههای تست خواص مکانیکی
روکش دستگاه تست کشش یونیورسال ۲۰۰ کیلوگرم
روکش دستگاه تست کشش یونیورسال ۵۰۰ کیلوگرم
داست کاور دستگاه تست کشش یونیورسال ۲ تن
داست کاور دستگاه تست کشش یونیورسال ۵ تن
کاوردستگاه تست کشش سرو الکتریکال از ظرفیت ۱۰۰ کیلوگرم تا ۲۰۰ تن
کاور دستگاه تست کشش سرو هیدرولیک از ظرفیت ۶۰ تن تا ۳۰۰ تن
کاور دستگاه تست خستگی کشش و فشار اکسیال از ظرفیت ۱ تن تا ۳۰۰ تن

ُ

ُ

ُ

شرایط محیطی لازم برای دستگاه های کشش دو محوری مسطح
ُ
•دمای مناسب محیط:۱۰-۳۰ ̊C
•به هیچ وجه از دستگاه در دمای کمتر از۵ ̊Cو بیشتر از۳۵ ̊Cاستفاده نشود.
•رطوبت نسبی:۱۰-۶۰%
•عدم وجود گرد و غبار
•عدم وجود آلودگی های بخارات اسیدی،مواد شیمیایی و دوده
•تراز و مسطح بودن محل نصب دستگاه
•دور از تابش مستقیم آفتاب وهر نوع منشأافزایش دمای موضعی
•محافظت در مقابل باران و بخارات آب (نگهداری در محیط خشک)
•پوشش دستگاه با کاور پس از اتمام کار با دستگاه
•فضای باز پشت دستگاه حداقل به میزان۱متر برای عملکرد مناسب تهویه وامکان باز کردن درب ها

ُ

ُ

ُ

مطالب مرتبط:

داستان اختراع پی سی آر

Dust Covers for Lab Equipment

تجهیزات کلینیک نابارووری

آزمایشگاه دامپزشکی کاور تجهیزات بهفر