کاور پرینتر سه بعدی

کاور پرینتر سه بعدی

کاور پرینتر سه بعدی

کاور پرینتر سه بعدی

ُ
کاور پرینتر سه بعدی یکی دیگر از محصولات خاص گروه تولیدی بهفر می‌باشد.با پیشرفت تکنولوژی و نیاز به استفاده از روش های خلاقانه در آزمایشگاههای دانشگاهها و شرکت های صنعتی.پرینترهای ۳بعدی(۳D Printers) جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده اند. پرینت سه بعدی یک حوزه در حال توسعه و در حال گسترش است. اگر در پرینت سه بعدی مبتدی هستید، تعداد امکانات و برنامه های کاربردی می تواند بسیار زیاد به نظر برسد، زمانی که تازه شروع به دانستن نحوه پرینت سه بعدی و نحوه استفاده از چاپگر سه بعدی کرده اید، ممکن است کمی سخت باشد.در این مطلب ضمن معرفی کاور پرینتر سه بعدی به بررسی اجمالی این دستگاهها،روش استفاده و راهنمایی هایی جهت استفاده بهتر از این دستگاهها میپردازیم.

ُ

ُ

این مطلب ترجمه ای از این مقاله است

کاور پرینتر سه بعدی(۳D Printers)

ُ
کاور پرینتر ۳بعدی محصول ویژه کاور تجهیزات بهفر است.یک داست ژاکت تمام عیار که ضمن محافظت از چاپگر و قطعات حساس آن،جلوه خاصی به دستگاه شما میدهد.متریال مورد استفاده در این کاور ویژه قطعات حساس الکترونیکی است.ضمنا وجود کاور بر روی دستگاه هنگام چاپ به عنوان محفظه گرم پرینتر عمل میکند و در هنگام کارکرد با فیلامنت های دمای بالا دستگاه عملکرد بهتری خواهد داشت.این کاورها در سه نوع شفاف، مات و پارچه ای ضخیم تولید میشوند.

ُ

پرینت سه بعدی چیست؟

ُ
پرینت سه بعدی فرآیند ایجاد یک شی سه بعدی است که معمولاً با لایه بندی منظم مواد روی خود انجام می شود. چاپگر یک فایل دیجیتالی را از کامپیوتر می خواند که نحوه لایه بندی مواد برای ساخت شی را دیکته می کند.به همین دلیل است که چاپ سه بعدی به عنوان تولید افزودنی نیز شناخته می شود. پرینت سه بعدی و تولید افزودنی عمدتاً مترادف هستند، اگرچه ممکن است بشنوید که تولید افزودنی بیشتر در زمینه مصرف انبوه یا تولید انبوه استفاده می شود.
پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی

ُ

نحوه پرینت سه بعدی:

ُ

بسته به چاپ خاصی که قصد انجام آن را دارید، مراحل بیشتر یا کمتری در فرآیند شما وجود دارد. اما به طور کلی، پرینت سه بعدی شامل اقدامات زیر است:
مرحله ۱: ایجاد یا پیدا کردن یک طرح
اولین مرحله پرینت سه بعدی معمولاً با رایانه شروع می شود. شما باید طرح خود را با استفاده از یک نرم افزار طراحی سه بعدی، معمولاً یک نرم افزار CAD (طراحی به کمک کامپیوتر) ایجاد کنید. اگر خودتان قادر به ایجاد طرح نیستید، می توانید منابع رایگان زیادی را به صورت آنلاین با طرح های رایگان نیز پیدا کنید.
مرحله ۲: فایل STL را استخراج کنید
پس از ایجاد یا انتخاب طرح، باید فایل STL را صادر یا دانلود کنید. فایل STL چیزی است که اطلاعات مربوط به شی سه بعدی مفهومی شما را ذخیره می کند.
مرحله ۳: مواد خود را انتخاب کنید
معمولاً ممکن است ایده ای در مورد نوع موادی که قبل از چاپ استفاده می کنید داشته باشید. مواد مختلف پرینت سه بعدی در دسترس هستند، و شما می توانید آنها را بر اساس ویژگی هایی که می خواهید شی شما داشته باشد انتخاب کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.
مرحله ۴: پارامترهای خود را انتخاب کنید
مرحله بعدی تصمیم گیری در مورد پارامترهای مختلف شی و فرآیند چاپ است. این شامل تصمیم گیری در مورد اندازه و محل چاپ شما می شود.
مرحله ۵: Gcode را ایجاد کنید
سپس فایل STL را به یک نرم افزار برش مانند BCN3D Cura وارد خواهید کرد. نرم افزار برش اطلاعات فایل STL را به Gcode تبدیل می کند که یک کد خاص حاوی دستورالعمل های دقیق برای چاپگر است.
مرحله ۶: چاپ
این زمانی است که جادو اتفاق می افتد! چاپگر لایه به لایه شی را ایجاد می کند. بسته به اندازه جسم، چاپگر و مواد استفاده شده، کار را می توان در عرض چند دقیقه یا در طی چند ساعت انجام داد.بسته به اینکه می‌خواهید محصول نهایی‌تان چه باشد یا ماده‌ای که استفاده کرده‌اید، ممکن است مراحل پس‌فرآوری دیگری بعد از چاپ وجود داشته باشد، مانند رنگ‌آمیزی، برس زدن پودر و غیره.
پرینت سه بعدی برای چه مواردی استفاده می شود؟
پرینت سه بعدی می تواند هم به صورت تفریحی و هم حرفه ای در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه در بسیاری از زمینه ها و بخش های مختلف، از صنعت مراقبت های بهداشتی گرفته تا مهندسی، و حتی مد، کاربرد دارد.
به طور فزاینده ای، چاپ سه بعدی به عنوان یک راه حل پایدار و مقرون به صرفه برای ایجاد نمونه های اولیه و ابزار برای پروژه ها و فرآیندهای تولیدی مختلف دیده می شود. به طور سنتی، دستیابی به نمونه‌های اولیه می‌تواند زمان‌بر و پرهزینه باشد و شرکت‌ها را ملزم می‌کند به تولیدکنندگان خارجی وابسته باشند. چاپ سه بعدی به شرکت ها این امکان را می دهد که به سرعت واحدهایی از یک شی، ابزار یا نمونه اولیه را در داخل خود بسازند.
یک مثال عالی از این شرکت کفش Camper است. پرینت سه بعدی داخلی به آنها این امکان را داده است که فرآیند مدلسازی و طراحی یک ماه و نیم خود را به عملیاتی تبدیل کنند که تنها چند روز طول می کشد.
چاپ سه بعدی برای مبتدیان: چگونه شروع کنیم
بنابراین، برای شروع کار با پرینت سه بعدی به چه چیزی نیاز دارید؟ نیازهای خاص شما بستگی به این دارد که چرا و چه چیزی می خواهید چاپ کنید، اما به طور کلی، سه نکته برای شروع وجود دارد:
یک پرینتر سه بعدی
فیلامنت
نرم افزار برش
اگر قصد دارید طرح های خود را ایجاد کنید، به نرم افزار طراحی مناسب نیز نیاز خواهید داشت. اما، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، می‌توانید بسیاری از منابع رایگان را نیز به صورت آنلاین برای دانلود طرح‌ها پیدا کنید.
اگر هنوز یک چاپگر سه بعدی خریداری نکرده اید، ما راهنمایی داریم که می تواند به شما کمک کند مهم ترین ملاحظات را هدایت کنید.
فیلامنت پرینتر سه بعدی
پلاستیک های رشته ای ماده ای که فیلامنت نیز نامیده می شود، که برای چاپ خود انتخاب می کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد:
آیا می خواهید جسم شما انعطاف پذیر باشد؟
مقاوم در برابر گرما؟
آیا باید خیلی بادوام باشد؟
اینها تنها برخی از فاکتورهایی هستند که باید هنگام انتخاب رشته خود در نظر بگیرید.
به طور کلی، اکثر مبتدیان با PLA شروع می کنند. این به این دلیل است که PLA مقرون به صرفه است و معمولاً چاپ آن با پیکربندی استاندارد آسان است. بسته به پروژه خاص شما، PLA می تواند ماده اولیه خوبی باشد.PET-G نیز یک ماده مناسب برای مبتدیان در نظر گرفته می شود، اگرچه کمی فنی تر از PLA است. با این حال، برای صنایعی مانند مهندسی و تولید عالی است. این ماده خوبی برای نمونه‌های اولیه کاربردی است زیرا می‌تواند دماهای بالاتری را تحمل کند و ترکیب شیمیایی متفاوتی دارد که برای این کاربردها ایده‌آل است.
پرینترهای سه بعدی از چه نرم افزاری استفاده می کنند؟
ُ
از چه نرم افزاری برای چاپ سه بعدی استفاده کنیم
۳D MAX – در انواع ساخت مدل های سه بعدی از جمله طراحی بازی های ویدئویی، معماری و چاپ سه بعدی استفاده می شود. TinkerCAD – یک ابزار رایگان و مبتنی بر مرورگر CAD که به کاربران اجازه می‌دهد مدل‌های سه بعدی را از اشکال مختلف بسازند. محبوب با مبتدیان CAD و برای آموزش STEAM. Blender – نرم افزار رایگان و منبع باز ایجاد مدل سه بعدی.
ُ
آیا برای چاپگر سه بعدی به کامپیوتر نیاز دارم؟
ُ
اکثر پرینترهای سه بعدی موجود با گزینه کارت SD عرضه می شوند. بنابراین، برای استفاده از چاپگر سه بعدی نیازی به کامپیوتر ندارید. می توانید فایل های مورد نظر را روی کارت SD بارگذاری کنید و باید آماده باشید. با این حال، داشتن یک کامپیوتر برای کنترل بیشتر بر پرینت سه بعدی آنلاین هنوز خوب است.
ُ
آیا نرم افزار پرینت سه بعدی رایگان است؟
بهترین نرم افزار چاپ سه بعدی رایگان
رایج‌ترین بسته‌های نرم‌افزار پرینت سه بعدی رایگان Blender و Tinkercad برای مدل‌سازی سه بعدی، Cura برای برش، Meshmixer برای ویرایش STL و G-Code Analyzer برای مشاهده کد G هستند.
ُ
آیا می توانم از Blender پرینت سه بعدی کنم؟
ُ
آیا بلندر برای چاپ سه بعدی خوب است؟
بله، بلندر را می توان برای پرینت سه بعدی استفاده کرد. به طور خاص، می‌توان از آن برای طراحی مدل‌هایی که برای چاپ سه بعدی استفاده می‌شوند، استفاده کرد، زیرا نمی‌توانید مستقیماً از Blender پرینت سه بعدی کنید. نکته کلیدی برای ایجاد مدل‌های قابل چاپ این است که مطمئن شوید هیچ خطایی در آنها وجود ندارد که می‌تواند فرآیند چاپ را مختل کند و بتوانید آنها را به عنوان STL صادر کنید.

ُ

ُ

ُ

مطالب مرتبط:
Dust Covers for Lab Equipment
کلینیک ناباروری کاور تجهیزات
آزمایشگاه دامپزشکی کاور تجهیزات
میکروسکوپ الیمپیوس ژاپن

دیدگاهتان را بنویسید