اهمیت آزمایشگاه در مدارس

اهمیت آزمایشگاه در مدارس

اهمیت آزمایشگاه در مدارس

اهمیت آزمایشگاه در مدارس

.

.

اهمیت وجود یک آزمایشگاه پیشرفته در مدارس چقدر است ؟

آزمایشگاه همیشه عضوی حیاتی و مرتبط جهت آموزش علم و شیمی در مدارس بوده است.هر مدرسه ای یک آزمایشگاه دارد که در آن دانش آموزان میتوانند تحقیقات و آزمایش های خود را انجام دهند.و حتی میتوانند چیزاهای جدیدی را از طریق اینترنت فرا گرفته و در آزمایشگاه خود اجرا کنند.این به دانش آموزان کمک میکند تا درس ها را بهتر به یاد بیاورند. چون حافظه تصویری انسان همیشه بهتر از حافظه کلامی است.تجربه دست اول دانش آموزان در آزمایشگاه باعث مانده گاری بیشتر مطلب آموزشی میشود.آزمایشگاه مکانی برای رقابت دانش آموزان نیست بلکه مکانی برای یادگیری است.

ُ

آزمایشگاه مدارس

آزمایشگاه مدارس

.

.

.

چطور دانش به دست بیاوریم؟ چطور به خوبی مشاهده کنیم؟ چطور معنی اتفاقاتی که در طول آزمایش میوفتد را متوجه شویم؟ این سوالاتی است که دانش آموز باید به جواب آن در آزمایشگاه برسد.در حالی که در محیط آزمایگاهی تجربه عالی خواهند داشت.همچنین توانایی های ارزشمندی برای مطالعه و تحقیق بدست میاورند.تعامل خوبی هم بین دانش آموز و معلم شکل میگیرد.که باز هم به تحقیقات و تعالیم بین آنها کمک میکند.

.

.

انواع آزمایشگاهها در مدارس

. آزمایشگاه فیزیک مدارس
.آزمایشگاه شیمی مدارس
.آزمایشگاه بیولوژی مدارس
.آزمایشگاه کامپیوتر مدارس

.

.

.

تجهیزات آزمایشگاه مدارس

به یاد داشته باشیم که نیاز کسب دانش با استفاده از تجهیزات مناسب حیاتی  است.با توجه به پیشرفت تکنولوژی نیاز به داشتن تجهیزاتی به روز برای درک بهتر و هماهنگی دانش آموزان با بازار کار نیاز است.

.

.

آزمایشگاه کامپیوتر
با افزایش استفاده از تکنولوژی های جدید، کامپیوتر ها نقشی اساسی در مدارس بازی میکنند.همچنین داشتن اینترنت پر سرعت برای رفع نیازهای تحقیقاتی لازم است.

.

.

آزمایشگاه علمی
برای آزمایش های بهتر مدارس تجهیزات متفاوتی را برای دانش آموزان فراهم میکنند.این تجهیزات میتواند شامل:
 بورت آزمایشگاهی
 انبر آزمایشگاهی
 پنس آزمایشگاهی
 لوله آزمایشگاهی
 فلاسک مخروطی کوارتز آزمایشگاهی
 میکروسکوپ آزمایشگاهی
 نمونه آزمایشگاهی
 اسلاید آزمایشگاهی لام و لامل
 مواد شیمیایی
نیاز به آزمایشگاهها در مدارس همانطور که گفتیم زیاد است.این مکان جای عالی برای دانش آموزان است . تا یادگیری انها را از طریق درک عمیق افزایش دهد.کانسپت تیوری علمی که در کلاس آموزش داده میشود.یک آزمایشگاه با طراحی خوب نه تنها درس را جالب و مفرح میکند. بلکه به دانش آموزان در کسب نمرات خوب نیز کمک کرده.پس تمام مدارس از جمله غیر انتفاعی و دولتی باید به آزمایشگاهی جدید مجهز شوند.تحقیقات علمی برای دانش آموزان حیاتی است.اما این مکان میتواند برای دانش آموزان خطرناک نیز باشد. پس از اهمیت رعایت و آموزش نکات ایمنی به دانش اموزان نباید فاقل شد.

.

.

.

بچه ها نباید به هیچ کدام از مواد شیمیایی دست بزند.هیچ آزمایشی نباید در نبود معلم انجام شود. بچه ها باید برچسب مواد شیمیایی را قبل از مصرف بخواند.روپوش آزمایشگاهی و عینک محافظ آزمایشگاهی همیشه باید ورد استفاده قرار گیرد.کامپیوتر آزمایشگاه باید همیشه خنک نگه داشته شود.خوردن و آشامیدن در آزمایشگاه ممنوع است.دانشجو باید صندلی و میز مخصوص به خود را داشته باشند تا با تسلط آزمایش را انجام دهند .هیچ دانش آموزی نباید سر خود اقدام به تعمیر کامپیوتر و خاموش و روشن کردن آن بکند.

این مطلب ترجمه ایست از این مقاله

مطالب مرتبط:

آزمایشگاه شیمی حادثه و مصدومیت ها

راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک

همکاری با شرکت ها و آزمایشگاههای خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید