برند سارتوریوس – تاریخچه ۱۵۰ ساله شرکت

برند سارتوریوس – تاریخچه ۱۵۰ ساله شرکت

برند سارتوریوس – تاریخچه ۱۵۰ ساله شرکت

ُ

برند سارتوریوس – تاریخچه ۱۵۰ ساله شرکت

برند سارتوریوس با قدمتی ۱۵۰ ساله، در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاهی فعال است.در این مطلب خواهیم دید که چگونه این شرکت. از یک کارگاه مکانیکی ابزار دقیق به یک کمپانی پیشرو بین‌المللی علوم زیستی تبدیل شده‌ است. هم در آن زمان و هم امروز، ابزارهای نوآورانه شرکت تجهیزات آزمایشگاهی سارتوریوس .به محققین در انجام اکتشافات علمی کمک کرده است.تولیدات این شرکت طیف وسیعی از دستگاههای آزمایشگاهی را در بر میگیرد.

غلط املایی: سشقفخقهعس – jvhc, shvj,vd,s

Sartorius AG
این شرکت در سال ۱۸۷۰ توسط فلورنس سارتوریوس Florenz Sartorius تاسیس شد.اولین تولید این شرکت ترازو های قدیمی مکانیکی بود.در سال ۱۸۹۸ کارخانه به شهر گوتینگن آلمان نقل مکان کرد .که تا به امروز دفتر مرکزی در آنجا واقع است.در سالهای بعد شرکت به تولید دستگاه میکروتوم مشغول شد.با خرید چند کارخانه کوچک کسب و کار خود را گسترش داد.در سال ۱۹۱۶ ریچارد زیگموندی و ویلهلم بکمن فیلتر ممبران را اختراع کردند.با این اختراع بزرگ که با همکاری گروه سارتوریوس انجام شد .آلمان در زمینه تکنولوژی ممبران به کشوری پیشرو تبدیل شد.
ترازو سارتوریوس

ترازو سارتوریوس

ُ

ُ

۱۹۲۲ ریچارد زیگموندی الترافیلتر سرد را اختراع کرد. این اختراع پایه تولیدات گروه در زمینه جداسازی  و فیلتر مواد در سالهای آینده شد.موسس شرکت فلورنس سارتوریوس در سال ۱۹۲۵ بدرود حیات گفت.قبل از آن نیز در سال ۱۹۱۸ پسران او در گذشته بودند.به همین دلیل مسئولیت اداره شرکت به ویلهلم و اریک منتقل شد.آنها در سال ۱۹۲۷ شرکت فیلتر ممبران گسل شافت. را در زیر مجموعه سارتوریوس تاسیس کردند.

ُ

ُ

برند سارتوریوس در زمان نازی ها

ِ

در زمان سوسیالیسم ملی آلمان نازی این برند نقش خود را به طور جدی ایفا کرد.به این منظور شرکت فعالیت های علمی گسترده ای با اتکا به دانش مهندسین آلمانی انجام داد.در کتابی که توسط پروفسور مانفرد گریگر نوشته شده است.به این تلاشها نیز اشاره شده.طبق گفته های این کتاب اتفاقات و پیشرفت هایی که در دوران سوسیالیسم نازی انجام گرفته.نمونه خوبی از پیشرفت های حزب نازی در آن زمان است.سارتوریوس از اقتصاد ملی گرایانه نازی ها  و قدرت نیروی کار بهره خوبی برد.در نتیجه این شرکت با همراهی با جریان عمومی از حزب ناری حمایت کرد.

ُ

ُ

سال ۱۹۴۷ و مرگ اریک سارتوریوس

این سال اریک سارتوریوس پس از ۴۱ سال مدیریت شرکت فوت شد. و پسرش هورست مدیریت شرکت را بر عهده گرفت.به توصیه اتو هان شیمیدان و برنده جایزه نوبل. و همچنین رئیس موسسه ماکس پلانک در گوتینگن.شرکت تولید یاتاقان های هیدرودینامیکی در مقیاس صنعتی را آغاز کرد.به سال ۱۹۵۴ اولین ترازوی تعادل الکترومغناطیسی توسط این شرکت تجاری سازی شد.یک سال بعد اولین ترازوی میکروبالانس در اتمسفر معمولی روانه بازار شد.

ُ

ُ

سال ۱۹۶۰ سارتوریوس اولین خط تولید اتوماتیک فیلتر ممبران صنعتی را راه اندازی کرد. به عنوان بخشی از گسترش جهانی خود، Sartorius تعداد فزاینده ای از شعبه های بین المللی و دفاتر فروش ایجاد می کند.اولین ترازوی آزمایشگاهی با خروجی آنالوگ معرفی شد. اولین سیستم اولترافیلتراسیون جریان متقاطع صفحه و قاب برای حجم های نسبتاً بزرگ به نمایش درآمد. این فناوری راهبردهای جدیدی را برای زیست شناسی مولکولی و جداسازی مولکول های خطرناک. مانند ویروس ها از محصولات دارویی باز می کند.

ُ

ُ

ساخت اولین ترازوی دیجیتال دقیق آزمایشگاهی

Sartorius اولین ترازوی الکترونیکی دقیق و تحلیلی را در سال ۱۹۷۰ ساخته شد. رونق حاصله در سفارشات منجر به تأسیس شرکت های تابعه خارجی متعددی می شود. و به گسترش فعالیت گروه شرکت ها کمک می کند. اولین ترازوی نانوگرمی رکورد جهانی دقیق ترین توزین را ثبت کرد (عکس). از این ترازو برای وزن کردن سنگ های ماه استفاده می شود .که فضانورد نیل آرمسترانگ از سفر خود به زمین آورده است. اولین ترازوی تحلیلی فشرده با صفحه نمایش وزن دیجیتال، الکترونیکی، کنترل پایداری و خروجی دیجیتال.

ُ

ُ

ترازوی دقیق با ریزپردازنده های الکترونیکی (Intel4004) نمایش داده می شود. اولین کارتریج فیلتر قابل اتوکلاو و تست یکپارچگی با فیلتر غشایی چین دار رونمایی شد. اولین تعادل تحلیلی کاملا الکترونیکی با الکترونیک ریزپردازنده راه اندازی شد. اولین نسخه ضد انفجار یک ترازوی دقیق الکترونیکی در جهان معرفی شد. اولین واحد خودکار برای تست یکپارچگی سیستم های فیلتر غشایی راه اندازی شد. اولین میکروبالانس الکترونیکی بارگذاری بالا ارائه شد. اولین کارتریج فیلتر با مساحت بزرگ با به تدریج ریزتر فیلتراسیون هدفمند (کارتریج جامبو) رونمایی شد. اولین سری تعادل آزمایشگاهی الکترونیکی با فناوری MC1 معرفی شد.
Sartorius عمومی می شود. فناوری سلول وزنی یکپارچه معرفی شده است. سلول توزین یکپارچه جایگزین سیستم توزین پیچیده ای می شود که از ۱۵۰ قسمت مختلف تشکیل شده است (عکس). این سیستم مکاترونیک جدید اساس بسیاری از نسل های متوالی تعادل و مقیاس است.

ُ

ُ

برخی از مدل های معروف دستگاههای آزمایشگاهی برند سارتوریوس جهت آزمایشگاههای بیوفارما، غذا و دارو، تشخیص پزشکی، سم شناسی و دانشگاهی.
بایو رآکتورهای میکروبی،استیل و سل کالچر
دستگاه فلوسایتومتری سارتوریوس
دستگاه های میکروبیولوژی
فیلترهای آزمایشگاهی سارتوریوس
فیلتر سرنگ،فیلترهای شفاف سازی،اولترا فیلتراسیون،ممبران فیلتر،فیلترهای میکروفیبر شیشه و کوارتز،کروماتوگرافی آزمایشگاهی،
ترازوهای آزمایشگاهی سارتوریوس
دستگاه پیپت کالیبراسیون سارتوریوس
ترازو مقایسه گر Mass Comparators & Metrology
رطوت سنج سارتوریوس
دستگاه لود سل Weigh Cells
وزنه های آزمایشگاهی
دستگاه میکس رنگ Paint Mixing
پرینتر ترازو آزمایشگاهی
لوازم جانبی قطعات ترازو سارتوریوس
کالیبراسیون ترازو و رطوبت سنج سارتوریوس
سرویس و تعمیر و خدمات پس از فروش تمامی محصولات سارتوریوس

ُ

ُ

ُ

مطالب مرتبط:
سانتریفیوژ سیگما معرفی شرکت
ترازو ای اند دی ژاپن تاریخچه شرکت
تاریخچه شرکت بایو راد
فارماکولوژی چیست

دیدگاهتان را بنویسید